Достапни линкови

Давутоглу во посета на Иран


Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу е во посета на Техеран, на разговори со иранското раководство за нуклеарната програма. Турција, која е американски сојузник, а има и добри односи со Иран, смета дека сеуште е можно дипломатско решение на кризата со иранската контроверзна нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG