Достапни линкови

Убиени двајца полицајци во ДагестанМилитанти нападнале полициска патрола во Дагестан, при што убиле двајца полицајци, јавија агенциите. Руските власти се обидуваат да ги совладаат муслиманските бунтовници кои се активни во Дагестан, Ингушетија и Чеченија.
XS
SM
MD
LG