Достапни линкови

Делегација на италијанската полиција во Скопје


Делегација предводена од директорот на италијанската полиција Антонио Манганели денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Предвидено е гостите од Италија да бидат примени од министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, а ќе се сретнат и со директорот на Бирото за јавна безбедност Љупчо Тодоровски.
XS
SM
MD
LG