Достапни линкови

Кина ќе прогласи ден на жалост за жртвите од земјотресот


Кина објави дека ќе прогласи ден на жалост за жртвите во земјотресот кој го погоди западниот дел на земјата во изминатата среда. До објавувањето доаѓа кога официјалниот број на загинати се искачи на 2039. Според информациите на кинеските агенции, 195 лица и натаму се водат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG