Достапни линкови

Авио сообраќајот во Македонија на минимум


Опасноста од облакот од пепел од вулканот во Исланд се уште ги блокираат летовите од Европа кон Скопје и обратно. На скопскиот аеродром „Александар Велики“ од изутрината е реализирано полетување само кон Загреб. Другите предвидени летови се одложуваат, а аеродромоските служби засега немаат информации дали ќе се реализираат.
На аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид за денеска не се предвидени ниту полетувања, ниту слетувања.
XS
SM
MD
LG