Достапни линкови

Уништени 2 цистерни со нафта за НАТО силите во Авганистан


Две цистерни со гориво за силите на НАТО во Авганистан биле уништени во експлозија на бомба во северо - западен Пакистан. Новинските агенции јавуваат дека при тоа 6 лица биле повредени. Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападот, но за претходните беше обвинета Армијата на Исламот групам поврзана со талибанците.
XS
SM
MD
LG