Достапни линкови

Земјотрес во Авганистан - 7 загинати лица


Во земјотрес во централен Авганистан загинаа најмалку 7 лица а се повредени над 30. Според американскиот геолошки центар, земјотресот бил со сила од 5,3 степени а епицентарот бил во Самарган 190 километри северозападно од Кабул.
XS
SM
MD
LG