Достапни линкови

Делегација на Воен Комитет на НАТО во посета на Косово


Делегација на Военииот Комитет на НАТО предводен од адмирал Џиампаоло Ди Паоло и командантот на Командата на Алијансата во Неапол, адмирал Марком Фицџералд, данас ќе го посети Косово, соопшти Кфор. Тие, покрај средбите со челниците на КФОР и разгледувањето на ситуацијата на Косово, ќе ја следат и вежбата на Безбедносните Сили на Косово во Обилиќ.
XS
SM
MD
LG