Достапни линкови

Бомба под полициско возило во Ингушетија


Како што јавија руските медиуми бомба експлодирала под автомобил на висок полициски службеник во Ингушетија. При тоа бил повреден неговиот возач, додека заменикот министер за внатрешни работи Беслан Схадиѕев, не бил во автомобилот во моментот на експлозијата. Бомбата експлодирала во Назран во близина на локалното Министерството за внатрешни работи на оваа северно кавкаска република.
XS
SM
MD
LG