Достапни линкови

Двајца членови на Ал Каеда убиени во Јемен


Јеменските власти соопштија дека полицијата денеска убила двајца членови на терористичката организација Ал Каеда. При судирот на полицијата со терористите, кој се случил во провинцијата Ал Худајдах, едно од упориштата на Ал Каеда, повредени се и двајца воени офицери.
XS
SM
MD
LG