Достапни линкови

Привремениот полски претседател ќе оди во Москва за Денот на победата


Привремениот претседател на Полска Бронислав Коморовски ќе допатува во Москва на 9-ти мај, на покана од рускиот претседател Дмитри Медведев. Претседателскиот потпарол Јержи Смолински изјави дека Коморовски ја прифатил поканата и ќе присуствува на одбележувањето на 65-годишнината од победата над фашизмот во Втората Светска Војна, што ќе биде одржано на Црвениот плоштад во Москва.
XS
SM
MD
LG