Достапни линкови

Безбедносните прашања се уште се проблем за изборите во Авганистан


Новоименуваниот претседател на авганистанската Изборна комисија денеска вети дека ќе ги смени државните службеници одговорни за фалсификат на минатогодишните претседателски избори. Фазл Ахмед Манави, поранешен судија а сега прв човек на изборната комисија, рече дека безбедносните прашања се уште се голем проблем за одржување на фер и демократски избори. Парламентарните избори во земјата се одржуваат годинава.
XS
SM
MD
LG