Достапни линкови

АЦВ: Патниците од Македонија да се јават кај авиокомпаниите


По последните случувања со вулканската ерупција во Исланд, Агенцијата за цивилно воздухопловство е во постојан контакт со кризниот штаб на „Еуроконтрол“, како и со останатите европски метеоролошки служби и даватели на услуги во воздухопловна навигација, соопштија од македонската институција. Од АЦВ препорачуваат патниците кои во престојните 24 часа планираат патување, за евентуално откажување на летовите благовремено да се информираат кај авикомпаниите.
XS
SM
MD
LG