Достапни линкови

Триесет и петмина загинати во Пакистан


Бројот на загинати во двете експлозии во камп за бегалци во Пакистан денеска се искачи на триесет и две лица. Шеесет и четворица се повредени во експлозиите во кампот за раселени лица на Обединетите нации во северозападен Пакистан. Полицијата на општината Кохат соопшти дека пред инцидентот, властите добивале закани. Постојат сомненија дека експлозиите ги предизвикале членови на секти.
XS
SM
MD
LG