Достапни линкови

Во две експлозии во Пакистан, најмалку 13 загинати


Во денешните две последователни експлозии во еден камп за расселени лица во северозападниот дел на Пакистан загинале најмалку 13 луѓе, јавуваат агенциите. Првата експолозија се случила во моментот кога луѓето чекале ред за храна, а втората кога другите се обидувале да им помогнат на повредените. Повеќето од бегалците се шиити кои биле принудени да ги напуштат нивните домови поради операциите на пакистанската армија против талибанците.
XS
SM
MD
LG