Достапни линкови

Бакиев се обидел да ја напушти земјата на 7 април


Висок дипломат на Киргистан за Радио Слободна Европа изјави дека поранешниот претседател Курманбек Бакиев, кој синоќа поднесе оставка и замина во Казахстан, се обидел да избега од земјата за време на немирите во Бишкек на 7 април. Тоа не му успеало, бидејќи тогаш не му било дозволено да слета на аеродромот во Алма Ата.
XS
SM
MD
LG