Достапни линкови

МВР тврди дека нема злоупотреби со прислушкувањето


Портпаролот на МВР Иво Котевски одговарајќи на новинарско прашање во врска со написите дека се прислушкуваат обвинители од страна на Управата за безбедност и контраразузнавање, рече дека досега нема пријавено таков случај. МВР посебните истражни мерки ги применува исклучиво во согласно законот кој предвидува истите да бидат применувани во конкретни случаи и со соодветни наредби. Досега нема никаква забелешка во однос на примената на посебните истражни мерки и нема пријавено никаква злоупотреба од страна на МВР, истакна Котевски на денешната прес-конференција.
XS
SM
MD
LG