Достапни линкови

Извештајот на ОН за убиството на Буто, лага


Советник на поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф оценил дека извештајот на Обединетите нации за атентатот во кој беше убиена поранешната премиерка Беназаир Буто бил преполн со лаги. Буто беше убиена во декември 2007 откако по девет години во егзил се врати во Пакистан за да учествува на изборите. Во извештајот се наведува дека властите можеле да го спречат атентатот врз Беназир Буто.
XS
SM
MD
LG