Достапни линкови

Продолжен договорот со САД за користење на базата во Манас


Преодната влада на Киргистан соопшти денеска дека за една година ќе го продолжи договорот со Соединетите држави за користење на базата во Манас. Ова го потврди заменик премиерот Омур Текебаев. Базата во Манас е важна за снабдување на американските сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG