Достапни линкови

Во бомбашкиот напад во Пакистан, 8 загинати


Во денешниот бомбашки напад во градот Кета во југозападниот дел на Пакистан имало осуммина загинати и над 30 повредени. Се наведува дека експлозивната направа била активирана кога во една болница било донесено телото на еден убиен шиитски банкар. Полицијата смета дека станува збор за секташко насилство меѓу шиитите и сунитите во градот.
XS
SM
MD
LG