Достапни линкови

Нов биланс од земјотресот во Кина: скоро 800 загинати


Во земјотресот што пред два ипол дена ја погоди кинеската провинција Чингаи загинале 791 лица, е последниот официјален биланс што денеска го пренесе новинската агенција Хсинхуа. Во извештајот се додава дека повеќе од 200 луѓе се водат како исчезнати. Земјотресот бил со интензитет од околу 7 степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG