Достапни линкови

Забранет увозот на „Ај Пед“ во Израел


Израел го забрани увозот на новопромовираниот „Ај-Пед“ на американската компанија „Епл“. Преносниот компјутер со екран осетлив на допир има картичка за бежично поврзување која може да им пречи на останатите бежични уреди кои се користат во земјата, соопштија изралексите власти, кои веќе конфискуваа десет уреди. Преносниот уред во САД се продава од трети овој месец.
XS
SM
MD
LG