Достапни линкови

Четворица германски војници загинати во Авганистан


Четворица германски војници загинаа денеска во вооружен судир со бунтовници во градот Багхлан, во северниот дел на Авганистан, потврдија од германското Министерство за надворешни работи. Бунтовниците наводно испукале ракета кон возилото на германските вооружени сили. Од 2002 година до денес 43 германци загинале во Авганистан.
XS
SM
MD
LG