Достапни линкови

Инцидент во Шуто Оризари


На пазарот во Шуто Оризари денеска се случила пресметка меѓу полицијата и пазарџиите. Полициските сили употребиле солзавец за да ги растераат насобраните кои фрлале камења. На местото на настанот пристигнал и градоначалникот на Шуто Оризари, а пазарџиите обвинуваат дека инспекција им собрала стока во вредност од околу 20.000 евра.
XS
SM
MD
LG