Достапни линкови

Премиерот на Кина во посета на регионот погоден од земјотресот


Премиерот на Кина Вен Џиабао денеска отпатува во северозападниот дел на земјата, еден ден откако регионот го удри силен земјотрес во кој загинаа повеќе од 600 лица. Џиабао е во селото Јушу каде земјотрес од 6,9 степени по рихтер сруши околу од 500 домови. Илјадници се повредени и без засолниште во селото во планинскиот регион на Кина.
XS
SM
MD
LG