Достапни линкови

Суспендирано посвојувањето руски деца од Американци


Руското министерство за надворешни работи соопшти денеска дека се суспендирани сите посвојувања на руски деца од страна на Американци. Портпаролот Андреј Нестеренко изјави дека суспензијата ќе трае се додека двете земји не склучат договор за условите и процедурите за посвојување. До ова доаѓа откако една Американка го врати во Москва посвоеното 7-годишно руско дете, со образложение дека имало психолошки проблеми.
XS
SM
MD
LG