Достапни линкови

Вооружен човек убил жена и три деца во Чикаго


Вооружено лице во Чикаго отворило оган врз една куќа, при што биле убиени една жена и три деца, а две се ранети. Напаѓачот, кого полицијата го уапсила недолго по нападот, изјавил дека на овој чекор се решил откако гласови од главата му рекле дека треба да убие членови од сопствената фамилија. Ова го изјавило за агенцијата АП лице блиско на истрагата, која не можела да наведе во какво сродство се напаѓачот и жртвите.
XS
SM
MD
LG