Достапни линкови

Две сообраќајки во Египет- 25 загинати


Во две сообраќајни несреќи во Египет загинаа 25 лица, соопштија египетските власти. Двете настанале во судир на комби и камион. Сообраќајните несреќи во Египет се чести поради лошите патишта и непостоењето на сообраќајни прописи.
XS
SM
MD
LG