Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо со дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Утринската температура се движи од шест до 11, а дневната ќе биде од 12 до 20 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Утринската температура се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 16 степени.
XS
SM
MD
LG