Достапни линкови

Предизборни ТВ дебати во Британија


Денеска во Британија се закажани првите телевизиски дебати пред изборите на шести мај. Лидерите на трите најголеми политички партии во земјата вечерва ќе се соочат на три дебатни емисии. Британските политичари до сега многу тешко се согласуваа да присуствуваат на телевизиски дебатни емисии.
XS
SM
MD
LG