Достапни линкови

Германскиот министер за одбрана во посета на Авганистан


Германскиот министер за одбрана Карл Теодор цу Гутенберг денеска е во посета на Авганистан, две недели откако тројца германски војници загинаа во вооружен судир со бунтовници. Гутенберг го посети штабот на германскиот контингет во Мазар и Сариф, во северниот дел на земјата, кој брои 4500 војници. Од 2002 година до денес триесет и деветмина војници загинале во Авганистан.
XS
SM
MD
LG