Достапни линкови

Триесетина загинати во невреме во Индија


Индиските власти соопштија дека во невремето во источната индиска држава Западен Бенгал загинале 30 лица, а биле уништени 50 илјади домови. Повеќето од жртвите, според агенциите, биле под урнатините на нивните домови.
XS
SM
MD
LG