Достапни линкови

Во Полска ќе биде објавен датумот на претседателските избори


Вршителот на должноста претседател на Полска Бронислав Коморовски се очекува денеска да го соопшти датумот на претседателските избори. Претседателот Лех Качински и десетина други полски функционери загинаа во саботната авионска несреќа во западна Русија. Светските лидери, меѓу нив и претседателите на Соединетите држави и на Русија Барак Обама и Дмитри Медведев в недела ќе присуствуваат на погребот на претседателскиот брачен пар во Краков.
XS
SM
MD
LG