Достапни линкови

Министерот на косовските безбедносни сили во Скопје


Министерот на безбедносните сили на Република Косово Фехми Мујота денеска ќе престојува во прва официјална посета на Република Македонија од признавањето на косовската независност. Предвидено е тој да се сретне со македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски, при што ќе биде потпишан Меморандум за разбирање меѓу двете министерства, кој ќе биде појдовна основа за почнување билатерална соработка меѓу двете држави, се наведува во соопштението од министерството за одбрана.
XS
SM
MD
LG