Достапни линкови

Јагланд во посета на Србија


Генералниот секретар на Советот на Европа Торбјорн Јагланд денеска во Белград ќе разговара со официјалните претставници за натамошно зајакнување на односите меѓу оваа организација и Србија. Предвидено е тој да се сретне со српскиот претседател Борис Тадиќ и со премиерот Мирко Цветковиќ.
XS
SM
MD
LG