Достапни линкови

Висок американски дипломат во Киргистан


Американскиот помошник државен секретар Роберт Блејк денеска во Киргистан ќе се сретне со претставници на привремената влада на оваа земја. Тој е највисок дипломат на САД кој го посетува Киргистан по немирите во кои опозицијата ја презеде власта, а претседетелот Курманбек Бакиев го напушти главниот град Бишкек. Исто така денеска, првиот заменик на привремениот премиер Алмаз Атанбаев ќе отпатува за Москва на разговори со руски претставници.
XS
SM
MD
LG