Достапни линкови

Земјотрес во западна Кина


Најмалку 67 лица загинале во силниот земјотрес со интензитет од 6,9 степени што денеска ја погоди западна Кина. Според официјални кинески претставници, постои страхување дека бројот на жртвите може да биде поголем. Тие соопштија дека потресот предизвикал уривање на многу куќи и оти спасувачките операции се отежнати поради прекинатите телефонски линии.
XS
SM
MD
LG