Достапни линкови

Двајца загинати, тројца повредени во Газа


Двајца палестинци загинаа а тројца се повредени во вооружен судир со изралексите сили. Инцидентот се случил на граничен премин во централниот дел на Газа. Изралелската војска соопшти дека нападнале палестинци кои поставувале експлозивни направи во близина на преминот.
XS
SM
MD
LG