Достапни линкови

Авион на Американ Ерлајнс принудно ќе слета во Исланд


Авион на компанијата „Американ Ерлајнс“ принудно ќе слета во Исланд, бидејки патниците се жалеле на неподносливи мириси на хемикалии во кабината. Новинската агенција „Асошиејтед Прес“ јави дека екипи за итна интервенција веќе се распредлени покрај пистата на аеродромот во Кефлавик. Конечната дестинација на авионот не е позната. Портпарол на американската компанија потврдил дека миризбата во леталото се шири поради технички проблеми.
XS
SM
MD
LG