Достапни линкови

Во Русија спречени 10 терористички напади и упасени 170 милитантиШефот на руската служба за безбедност Александар Бортников изјави дека годинава биле спречени 10 терористички напади и уапсени 170 осомничени милитанти. Според него, биле идентификувани и организаторите на самоубиствените напади во московското метро, како и на нападите два дена подоцна во Дагестан.
XS
SM
MD
LG