Достапни линкови

Иран ќе организира конференција за нуклеарно разоружување


Иран соопшти дека министри за надворешни работи од 15 земји ќе учествуваат на дводневната конфереција за нуклеарно разоружување, што ќе се одржи во Техеран на 17-ти и 18-ти овој месец. Не е соопштено кои земји ќе испратат претставници. Техеранската конференција е закажана на само неколку дена по самитот во Вашингтон за нуклеарна безбедност на кој присуствуваат 50-тина светски лидери.
XS
SM
MD
LG