Достапни линкови

Продолжува процесот против Караџиќ во Хаг


Денеска во Хашкиот трибунал продолжува судскиот процес против Радован Караџиќ, обвинет за воени злосторства. Пред судот ќе се појави првиот сведок, Ахмед Зулиќ поранешен затвореник во српски логор во регионот на Сански Мост.
XS
SM
MD
LG