Достапни линкови

Собир на подржувачите на Бакиев во Џалалабад


Подржувачите на претседателот на Киргистан Курманбек Бакиев, кој беше принуден да го напушти главниот град Бишкек по крвавите анти-владини протести, и денеска одржаа собир во јужниот град Џалалабад. Според дописникот на Радио Слободна Европа, присуствувале околу 4 илјади луѓе. На вчеаршниот собир, Бакиев им се обрати на присутните истакнувајки дека тој и натаму е претседател и оти не се плаши од заканите дека ќе биде уапсен.
XS
SM
MD
LG