Достапни линкови

Американска делегација во Киргистан


Американскиот помошник државен секретар Роберт Блејк ќе допатува во Киргистан на средба со привремената лидерка Роза Отунбаева. Блејк изјави дека Соединетите Држави сеуште формално не ја признале само-прогласената влада, но не сметаат дека таа ја превзела моќта со државен удар.
XS
SM
MD
LG