Достапни линкови

Продолжува идентификацијата на загинатите полски претставнициРуската министерка за здравство Татјана Голикова изјави дека речиси половина од телата на 96-те загинати при уривањето на полскиот претседателски авион, биле идентификувани. Голикова додаде дека телото на сопругата на Качински, Марија, ќе биде испратено во Полска денеска.
XS
SM
MD
LG