Достапни линкови

Од полноќ поскапуваат бензините


Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денари за литар, а цената на дизел горивата се зголемува за 2,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на „Еуросупер БС-95“ изнесува 80 денари, а на „Еуросупер БС-98“ 72 денари за литар. „Еуродизел“ ќе се продава за 57 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство за 46 денари за литар.
XS
SM
MD
LG