Достапни линкови

Во Дагестан убиени тројца војници


Тројца руски војници биле убиени во денешните судири со бунтовниците во Дагестан, јавија руските медиуми, наведувајќи дека во престрелката биле ранети и седуммина војници. Во Дагестан е тек операција на руските сили против групата на Мадомедали Вагабов, сопругот на Марија Шарипова, една од двете жени самобијци во неодамнешниот бомбашки напад во московското метро.
XS
SM
MD
LG