Достапни линкови

Најмалку четворица загинати во Авганистан


Авганистанските власти соопштија денеска дека најмалку 4 луѓе загинале, а 18 биле ранети кога припадници на меѓународните сили отвориле оган врз автобус со цивили во Кандахар, на југот на земјата. Меѓу жртвите во инцидентот кој се случил изутрината имало и жени и деца. Неименуван претставник на НАТО изјави дека Алијанста била запозната со инцидентот.
XS
SM
MD
LG