Достапни линкови

Казахстан дозволи прелет на американски авиони


Казахстан ќе им дозволи на американски воени авиони да ја прелетуваат нејзината територија за снабдување на силите во Авганистан. Согласноста била постигната на вчерашните разговори меѓу претседателите Барак Обама и Нурсултан Назарбиев кој престојува во Вашингтон на самитот за нуклеарната безбедност. Белата Куќа оцени дека со овој договор се штедат пари и време.
XS
SM
MD
LG