Достапни линкови

Експлозија во Белфаст пред трансферот на власта


Еден автомобил експлодирал синоќа во Белфаст во близина на британската известувачка служба во северна Ирска, соопшти полицијата и додаде дека немало жртви. Експлозијата се случила околу полноќ на денот кога се планираше трансфер на власта од британската полиција и правосудство на локалните власти. Тоа е последна етапа на мировниот процес меѓу католиците и протестантите.
XS
SM
MD
LG